English  English

Vericert Logo

Tedarikçi Denetimleri

Ana üreticiler kendi ürünlerini kullanan müşterilerine daha kaliteli ürünler sunmak, ürünlerini zamanında teslim almak ve istedikleri standartlara uyduklarını güvence altına almak için tedarikçi değerlendirme denetimleri yaptırmaktadırlar.

Sizin çalıştığınız iş alanı ve sizin ihtiyaçlarınız özeldir.Tedarikçilerinizle oluşturacağınız iyi ilişkiler ve işbirlikleri size ve markanıza rakiplerinize göre çeşitli avantajlar getirecektir. Bu anlayışla ortak menfaatlerin gözetildiği katma değer oluşturacak tedarikçi denetimleri tüm taraflara büyük kazançlar getirecektir.

Kimler için uygulanabilir?

Ana üretici olarak nihai müşteriye ürünlerini satan ve birçok tedarikçisi bulunan kuruluşlar için uygundur. Sadece gıda ürünleri değil, kimyasal ürünler, tekstil ürünleri ve farklı hizmet sunan tedarikçiler için özel hazırlanmış kriterlere göre etkili ve kolay anlaşılır bir denetimdir. Yasal ve diğer yönetim sistemleri ile uyumlu şekilde hazırlanmış kriterler sonuçlarının hızlı olarak alınabildiği şekilde tasarlanmıştır.

Bu denetimler üzerinde organizasyon ve Vericert tarafından anlaşılmış denetim kriterlerine gore tedarikçilerde yapılan bir denetimdir. Birbiri ile entegre olarak hazırlanmış kriterler tedarikçilerin durumlarına göre adapte edilerek uygulanmaktadır.

Tedarikçi Denetimi Uygulamanın Faydaları

Rekabet Avantajı

Oluşturulan denetim sisteminin üst yönetimin kararıyla alınması, kurulan sistemlerin daha etkili olarak uygulanması için stratejik bir göstergedir. Değerlendirme ve raporlama prosesimizle aynı ürün/hizmeti sunan tedarikçilerin süreçleri izlenmekte ve performansları daha iyi takip edilmektedir. Böylelikle pozitif bir rekabet ortamı oluşturularak toplam değer artırılmaktadır.

İş Performansının Artması ve Risklerin Yönetilmesi

Tedarikçi Denetimlerini uygulamayan organizasyonlara kıyasla organizasyonunuzun performansını artırmaya yardımcı olacaktır. Raporlamanın düzenli şekilde yapılmasıyla performans ölçümleri daha da kolay hale gelecektir.

Marka Değerinin Artması

Denetim yaptırmaya başladığınızda ve bunu da bir pazarlama unsuru olarak kullandığınızda sahip olduğunuz marka değerinizi artırmak için önemli bir araca sahipsiniz demektir. Bu, tüm ilgili taraflar açısından kurumunuzun yüksek standartlar için istekli olduğu ve sürekli iyileştirme yapmak istediğinin bir göstergesidir.

Müşteri Güveninin Oluşması

Operasyonel verimlilik, satışların artırılması, daha fazla kar elde edilmesi gibi çeşitli performans göstergelerinde iyileşme olduğu denetim prosesini etkili olarak kullanan firmalarda elde edilen sonuçlardandır.

Bu alanda verdiğimiz diğer hizmetler şunlardır;

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZE İLETİŞİM BÖLÜMÜNDE YERALAN BİLGİLERLE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Çözümler

İletişim

VERİCERT BELGELENDİRME VE GÖZETİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Acıbadem Cad. Tekin Sk. Darga Ap. No:24/13 Acıbadem/ Kadıköy / İSTANBUL - TÜRKİYE
Tel:+90 216 325 25 01
Fax:+90 216 325 73 79
E-Posta:info@vericert.com.tr
Web:www.vericert.com.tr

Vericert Platform

Temsilcilikler

Sosyal Ağ

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Linkedin Sayfamız