English  English

Vericert Logo

Kongre Otelleri

Toplantıların iletişim, bilgi alışverişi, yönetim ve karar verme aracı olarak ortaya çıkış tarihinin insanlık tarihi kadar eski olduğu varsayılmaktadır. Geçmiş yıllarda çok ender rastlanan (özellikle uluslararası) toplantıların sayısında 2’inci Dünya Savaşı’ndan sonra büyük gelişmeler yaşanmıştır. Söz konusu toplantıların sayılarında meydana gelen artışların ulaştığı boyut, kongreciliğin bir meslek haline gelmesine ve kongre olgusunun da bir turizm hareketliliği olarak değerlendirilmesine neden olmuş bu sebeple de kongre otelciliği büyük önem kazanmıştır.

Kongre otellerinin sahip olması gereken bazı kriterler arasında; tesisin uygun fiziki yapıya, yeterli teknik donanıma, büyük salonların yanında ufak toplantılar için yeterli sayıda küçük salonlara sahip olması yer almaktadır. Bunların yanı sıra otel organizasyonu içinde katılımcılara destek verecek yetişmiş kalifiye elemanların olması önemli bir noktadır.

Otel yönetiminin, katılımcıların yalnızca konferans salonlarından değil otelin diğer tüm faaliyet alanlarından da yararlanmak isteyeceklerini dikkate alarak yemekten içeceğe, alışverişten eğlenceye kadar tüm alanlarında özenli davranması gerekmektedir.

Vericert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri LTD. ŞTİ., tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak kongre otellerine yönelik yeni bir belgelendirme süreci başlatmıştır.  Belgelendirme sürecini başarı ile tamamlayan kuruluşlar,  VERİPROFi Kongre Oteli Sertifikası almaya hak kazanmaktadırlar.  

VERİPROFi Kongre Oteli Sertifikası;

  • Uluslar arası bir belgedir.
  • Otellerin gerek yurtiçi gerekse yurt dışı müşteri portföyünü artırır.
  • Otellerin kongreleri profesyonellik içinde sunmasını sağlar.
  • Oteller için pazarlama aracı olarak kullanılır. Örneğin sertifikasyon logosunu internet sayfasında ve reklam materyallerinde kullanılabilir.
  • Müşteriler için Kongre oteli seçiminde büyük önem taşır.
  • Organizasyon ve rezervasyon şirketlerinin otelleri kategorize etmelerini sağlar ve internet sitelerinde özel başlık halinde yayınlanarak aramalarını kolaylaştırır.

Bu alanda verdiğimiz diğer hizmetler şunlardır;

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZE İLETİŞİM BÖLÜMÜNDE YERALAN BİLGİLERLE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Çözümler

İletişim

VERİCERT BELGELENDİRME VE GÖZETİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Acıbadem Cad. Tekin Sk. Darga Ap. No:24/13 Acıbadem/ Kadıköy / İSTANBUL - TÜRKİYE
Tel:+90 216 325 25 01
Fax:+90 216 325 73 79
E-Posta:info@vericert.com.tr
Web:www.vericert.com.tr

Vericert Platform

Temsilcilikler

Sosyal Ağ

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Linkedin Sayfamız