English  English

Vericert Logo

GIDA ZİNCİR MAĞAZA/ŞUBE ve BAYİ DENETİMLERİ

Gıda zinciri mağazalarını ziyaret eden konukların sağlıklarını daha etkin şekilde korumak ve Gıda Güvenliğini sürekli hale getirmek her zaman olduğu gibi, bugün de en önemli kurumsal uygulamalardan biridir.

Dünya’da yapılan araştırmalarda halk sağlığını riske sokan gıda zehirlenmelerinin toplam 5 ana faktörden kaynaklandığı ve gıda satışı yapan mağazaların denetimleri neticesinde bu 5 riskli durumun azaldığı raporlanmıştır.

En Sık Rastlanan 5 Risk Faktörü;

  1. Hammadde/Ürün saklama sıcaklıklarının uygun olmaması
  2. Uygun pişirme yöntemlerinin kullanılmaması
  3. Kişisel hijyene uyulmaması
  4. Kontamine ekipman kullanımı
  5. Güvenilir olmayan kaynaktan ürün temini

Kimler için uygulanabilir?

Gıda zinciri mağaza denetimleri kendisini iyileştirmek isteyen kaç mağazası olursa olsun tüm gıda kuruluşları için uygundur. Sadece mutfak ve ürün hazırlık bölümlerinin değil, servis ve servis personeli için özel hazırlanmış kriterlere gore etkili ve kolay anlaşılır bir denetimdir. Yasal ve diğer yönetim sistemleri ile uyumlu şekilde hazırlanmış kriterler sonuçlarının hızlı olarak alınabildiği şekilde tasarlanmıştır.

Bu denetimler üzerinde organizasyon ve Vericert tarafından anlaşılmış denetim kriterlerine göre mağazalarda yapılan bir denetimdir. Birbiri ile entegre olarak hazırlanmış kriterler mağazaların durumlarına göre adapte edilerek uygulanmaktadır.

Gıda Mağazalarında Denetim Uygulamanın Faydaları

Mağazalar Arası Rekabet Avantajı

Oluşturulan denetim sisteminin üst yönetimin kararıyla alınması, kurulan sistemlerin daha etkili olarak uygulanması için stratejik bir göstergedir. Değerlendirme ve raporlama prosesimizle mağazaların süreçleri izlenmekte ve performansları daha iyi takip edilmektedir. Böylelikle pozitif bir rekabet ortamı oluşturularak toplam değer artırılmaktadır.

İş Performansının Artması ve Risklerin Yönetilmesi

Mağaza Denetimlerini uygulamayan organizasyonlara kıyasla organizasyonunuzun performansını artırmaya yardımcı olacaktır. Raporlamanın düzenli şekilde yapılmasıyla performans ölçümleri daha da kolay hale gelecektir.

Marka Değerinin Artması

Denetim yaptırmaya başladığınızda ve bunu da bir pazarlama unsuru olarak kullandığınızda sahip olduğunuz marka değerinizi artırmak için önemli bir araca sahipsiniz demektir. Bu, tüm ilgili taraflar açısından kurumunuzun yüksek standartlar için istekli olduğu ve sürekli iyileştirme yapmak istediğinin bir göstergesidir.

Müşteri Güveninin Oluşması

Gıda Güvenliğinin her zaman olduğu gibi bugün de gündemde olmasıyla denetimler daha fazla uygulanmaya başlamıştır. Operasyonel verimlilik, satışların artırılması, daha fazla kar elde edilmesi gibi çeşitli performans göstergelerinde iyileşme olduğu denetim prosesini etkili olarak kullanan firmalarda elde edilen sonuçlardandır.

İç İletişimin Gelişmesi ve Motivasyonun Artması

Mağaza denetimleri ile birlikte iletişimin artması ve çalışanların işlerine daha fazla konsantre olmaları mümkün olmakta ve iletişim kazalarının engellenmesi neticesinde motivasyon artmaktadır. Sürekli değerlendirmelerin yapılması, personel yetkinlikleri ile ilgili sıkıntılar ve takım çalışmalarındaki sıkıntıları da aydınlatacaktır.

Bu alanda verdiğimiz diğer hizmetler şunlardır;

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZE İLETİŞİM BÖLÜMÜNDE YERALAN BİLGİLERLE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Çözümler

İletişim

VERİCERT BELGELENDİRME VE GÖZETİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Acıbadem Cad. Tekin Sk. Darga Ap. No:24/13 Acıbadem/ Kadıköy / İSTANBUL - TÜRKİYE
Tel:+90 216 325 25 01
Fax:+90 216 325 73 79
E-Posta:info@vericert.com.tr
Web:www.vericert.com.tr

Vericert Platform

Temsilcilikler

Sosyal Ağ

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Linkedin Sayfamız